Stiri

get in touch

Proiect special floor-graphics "Adrenaline", la metrou

01-05-2012

Unul din proiectele speciale inedite ale lunii aprilie este cel realizat pentru brandul Adrenaline, pentru care echipa noastra a oferit un mediu de comunicare foarte potrivit cu ideea proiectului: floorgraphics in statiile de metrou.

Grafica face din aceasta campanie outdoor la metrou una cu totul speciala, reprezentand o prapastie vazuta in perspectiva, care creeaza iluzia optica a unei imagini 3D. La o foarte scurta distanta de aceasta imagine se afla marcat un spatiu pentru realizarea de fotografii, acesta fiind unul din punctele de atractie ale proiectului.

Echipa noastra a contribuit la succesul acestei campanii prin facilitarea implementarii proiectului in zone circulate din statiile de metrou Unirii si Victoriei, dar mai ales prin asigurarea unor servicii de decorare impecabila.

Adrenaline

Campanie: Adrenaline
Client: PepsiCo
Agentie media: Mediacom
Agentie creatie: Graffiti BBDO

Decorare: Euromedia & Beta Cons

Specificatii: materialul folosit pentru acest proiect floor-graphics este de tip autocolant printat, avand dimensiunile 12mx8m si 6mx8m.

 

Proiectele speciale reprezinta cea mai eficienta cale de a crea o comunicare memorabila, avand ca scop cresterea notorietatii unui brand sau crearea unui impact mai puternic in cazul unor campanii tactice.

Certificari / Afilieri